icodalej

Wpis

niedziela, 02 sierpnia 2015

Nie taka jak zawsze rocznica

Kampania wyborcza w pełni, każdy orze, jak może. Dzięki zbliżającym się wyborom władza urządziła obchody 71. rocznicy Powstania Warszawskiego z rozmachem, jak żadna jej poprzedniczka, nawet jeśli to było przed wyborami. Obchody godne setnej rocznicy, oby tylko władzy pomogły, chociaż nic na to nie wskazuje.

Odchodzący prezydent dwoił się i troił, rozdawał miłym sobie osobom odznaczenia, myślę, że nie tylko odznaczenia. Chyba był to najaktywniejszy okres jego kadencji. Przy okazji zapoznał naród z własną teorią o przyczynach własnej klęski wyborczej. Klęska była następstwem niecnych gierek opozycji, kłamstw jakie, o dziwo, zostały przyjęte przez naród za dobrą monetę. Była od niego niezależna. W czasie jednego ze spotkań jakiś starowina, uczestnik Powstania Warszawskiego, wróżył, że pan prezydent po pięciu latach wróci na stanowisko, a te pięć lat przerwy, to tylko zasłużony urlop. Z wyrozumiałością traktuje te przepowiednie, wiadomo każdy staruszek po swojemu mija się z rozumem.

Pani premier, ta ma jeszcze nadzieję i walczy z uporem godnym podziwu. Przerwała kampanię kolejową i znów PKP zyskała pasażerów, którzy uprzednio wybierali inne środki komunikacji. W czasie rocznicowych uroczystości przenosiła się z jednych na drugie, niestety nie wszędzie była mile witana. Twarda kobieta, ciągle ma nadzieję, że los się odwróci. Czy ona tak sama z siebie, czy ją ktoś... - no powiedzmy – motywuje? Zastanawiające. Na razie pomimo tego zaangażowania, czy też na skutek niego – słupki w dół.

Pan prezydent elekt też się włączył w uroczystości, chociaż nie wszędzie go dopuścili, ale jemu nie zależy, naród już się za nim wypowiedział.

Nie mogło się obyć bez pani Beaty Szydło, czy uda się jej odnieść sukces, walczy jak na razie z powodzeniem. Okazuje się, że ona też lubi dzieci, jak prezydent Komorowski. Mam nadzieję, że jej to wyjdzie na dobre.

A tymczasem w Zimbabwe jakiś dentysta z USA zastrzelił lwa, a potem odciął mu głowę. Szkoda mi tego lwa, tak jak szkoda mi każdego zwierzęcia bezmyślnie mordowanego. Świat oburzony. Islamiści też ucinają głowy, na żywca. Ale do tego już przywykliśmy i nie robimy tragedii.Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
msp1
Czas publikacji:
niedziela, 02 sierpnia 2015 09:08

Polecane wpisy